کارخانه غبارگیر

محیط زیست و نیروی انسانی، دو عنصر مهم و بی مانند در چرخه ی تولید می باشند و توجه به حفظ و سلامتی آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

شرکت صنایع فولاد کرمان، بعنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات فولادی استاندارد، با اتخاذ استراتژی تولید سبز، نسبت به حفظ سلامت نیروی انسانی شاغل، کاهش میزان آلودگی­ها از طریق احداث کارخانه جذب گردوغبار و تلاش برای حفظ محیط­زیست شهرستان بردسیر که یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان کرمان می باشد، اهتمام ویژه­ای دارد. این رویکرد دلیل مهمی بود تا احداث کارخانه جمع آوری گردوغبار ( از نوع بگ هاوس ) از ابتدای طرح جامع فولاد سازی در دستور کار مدیریت و کارشناسان فنی این شرکت قرار گیرد، به همین منظور پس از انجام مطالعات کارشناسی لازم، با نگاه به موقعیت خاص جغرافیایی منطقه و بررسی شرایط شرکتهای معتبر خارجی و داخلی، جهت اجرای هرچه بهتر و سریعتر این طرح، از بین دو شرکت خارجی و داخلی، در نهایت یکی از شرکت های ایرانی دارای صلاحیت، برای اجرای طرح انتخاب گردید، در این مسیر با توجه به وجود توانایی های بالقوه موجود در استان کرمان و نظر مساعد مدیریت عالی سازمان بر استفاده حداکثری از صنایع درون استانی، مقرر شد با نظارت کامل تیم کارشناس فنی کارخانه، کلیه عملیات طراحی، ساخت، راه اندازی و مهندسی پروژه، توسط شرکت مهندسی انجام شده و ساخت، نصب و راه اندازی به یکی از صنایع درون استانی سپرده شود.

با آغاز عملیات اجرایی در زمستان سال ۱۳۹۳ خاک برداری و تسطیح زمین انجام و به طور همزمان عملیات ساختمانی و ساخت تجهیزات مکانیکی شروع گردید. و در ادامه از پاییز سال ۱۳۹۴ نصب تجهیزات بر روی فونداسیون ها، سفارش ماشین آلات و دستگاههای الکتریکی لازم صورت گرفته است. در طول اجرای پروژه تا کنون تمامی مراحل خرید، ساخت، انتقال و نصب با سرعت و دقت کامل مطابق برنامه زمان بندی شده انجام شده است.

با توجه به اهمیت راه اندازی این کارخانه در رعایت بهداشت محیط زیست و اهمیت ویژه به تکریم نیروی انسانی و سلامت منطقه، امیدواریم با همت همه ی تلاشگران شرکت صنایع فولاد کرمان، انجام پروژه ی مهم کارخانه جمع آوری گرد و غبار هرچه زودتر و مطابق با برنامه پیش بینی شده به نتیجه رسیده و بهره برداری از آن آغاز شود.

%d8%ba%d8%a8%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1-1           %d8%ba%d8%a8%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d8%b1-3