تولید آهن اسفنجی در سفید دشت

بهرام سبحانی ،در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه اظهار داشت: راه اندازی خط تولیدآهن اسفنجی در فولاد سفیددشت یکی از هشت طرح استانی استان اصفهان در راستای توسعه فولاد است که تا دو روز دیگر نخستین آهن اسفنجی از فولاد سفید دشت آماده تولید است.
وی بیان داشت: در فولاد سازی سفید دشت ۴۱ درصد پیشرفت داشتیم و در بخش فولاد هرمزگان یک و نیم میلیون تن تولیدی داریم که افزایش تا سه میلیون تنی را در برنامه داریم.
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان همچنین از راه اندازی کارخانه گندله سازی به میزان ۵ میلیون تن خبر داد و گفت: این کارخانه در حال احداث است و در آستانه راه اندازی هست.
وی افزود: در حدود ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندله سنگ آهن از ابتدای سال تاکنون تولید شده است.
سبحانی با بیان اینکه در نیمه اول سال تمام تولیدات ما مطابق با پیش بینی ها شده است، گفت: ۹۸ درصد برنامه های تولید محقق شده است به طوری که در نورد گرم سه درصد بیشتر از برنامه پیش رفتیم.
وی از تولید ۵۵ میلیون تن فولاد تا سال ۱۴۰۴ خبر داد و گفت: روند افزایش ظرفیت تولید فولاد خام داریم که امسال تاکنون ۲۹ میلیون تن فولاد تولید کردیم.
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بابیان اینکه از ابتدای ساخت فولاد تاکنون به ارزش ۷۲ میلیون تن فولاد در بازار داخل و ۱۷ میلیون تن در بازار خارج وارد کردیم، اظهار داشت: فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین شرکت خاورمیانه و شمال آفریقا است.
وی افزود: تا کنون ۵۰ درصد از فولاد داخلی از طریق فولاد مبارکه تولید شده و در برنامه های خود سعی بر این داریم تا در مسیر افق ۱۴۰۴ با توجه به افزایش تولید در همان ۵۰ درصد باقی بماند و در این راه طرح های توسعه تا سال ۹۷ تعیین و در حال عملیاتی شدن است.

منبع: پورتال شرکت ملی فولاد http://www.niscoir.com/Portal/Home/