بازدید دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از شرکت صنایع فولاد کرمان

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سرلشکر دکتر محسن رضایی در حاشیه افتتاح کارخانجات هامر از شرکت صنایع فولاد کرمان بازدید کرد و مورد استقبال دکتر عکاف زاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، مدیران و کارگران تلاشگر کارخانه های فولادسازی و نورد قرار گرفت.
دکتر رضایی دبیر مصلحت نظام با بیان اینکه «گام برداشتن علیه تحریم‌های اقتصادی جهاد است» گفت: هر کس در این جهاد وارد شود، مثل آن است که در آزادسازی خرمشهر دست داشته است. امروز بیرون کردن فقر و بیکاری بدون التماس کردن به آمریکا، کمتر از بیرون کردن صدام نیست.
در حاشیه افتتاح مجمع کارخانجات هامر بردسیر با بیان اینکه «امروز انقلاب اسلامی به نقطه حساس رسیده است» اظهار کرد: انقلاب ما مانند قطاری است که از ایستگاه های امنیت، سیاست داخلی و خارجی، دفاع و … با وجود موانع زیادی که استعمارگران و کشورهای منطقه ایجاد کرده بودند، به خوبی عبور کرد و امروز در منطقه، اول هستیم.
رضایی به هدف اصلی اقتصاد مقاومتی پرداخت و بیان کرد: حرف اساسی اقتصاد مقاومتی این است که باید درون زا و برون نگر باشیم، باید اقتصاد را از داخل رونق دهیم، اقتصاددانان و سرمایه گذاران خارجی خودشان راغب ورود به ایران خواهند شد.
وی ادامه داد: برای پیشرفت و احیای اقتصاد باید جوانان، دانشگاه ها، کارآفرینان و … را وارد کار کنیم. اقتصاد حل بیکاری، درآمد و اشتغال نیست، بلکه یک انقلاب است. رضایی عنوان کرد: برای عبور از موانعی که بر سر راه انقلاب ایجاد شده است، باید از همه ظرفیت ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد، استفاده کنیم، شایان ذکر است که ما در کشور همه منابع و ظرفیت ها را داریم که باید در کنار یکدیگر قرار گرفته تا مشکل اقتصاد کشور حل شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر توانمندسازی همۀ بخش های اقتصادی کشور، گفت: باید مساله تولید، اشتغال و اقتصاد به یک اقدام مقدس تبدیل شود؛ امروز باید با کارآفرینی خرد و کلان مثل آزاد سازی خرمشهر برخورد کرد. وی با بیان این مطلب که «برخی از کارخانجات و محصولات ما بهره وری لازم را ندارند» اظهار کرد: باید دانشگاهیان ما حلقه مفقوده تکمیل زنجیره ارزش کارخانجات و محصولات کشاورزی را پیدا و این زنجیره ها را کامل کنند و زمانی که این زنجیره کامل شود چرا اقتصاد ما پیشرفت نکند؟

 

12 11
12 DSC_4886