پایگاه مقاومت بسیج کارگری شهدای گمنام

بسیج کارگری

مسیر روشن جهاد در عرصه کار و صنعت 

میرمحمد دهقان ـ فرمانده پایگاه مقاومت بسیج کارگری شهدا گمنام

شرکت صنایع فولاد کرمان ( بردسیر)

بسیج نهادی اجتماعی و مردمی است که پس از انقلاب اسلامی نقش بسیار مهمی در پیشرفت های گوناگون کشور بر عهده داشته است. سازمانی که با هدف پاسداری از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی بوجود آمده و اکنون عرصه ای گسترده برای مقابله با تحریم ها و زمینه ای توانمند برای بروز خلاقیت های جوانان ایثارگر کشور عزیزمان ایران است. فرزندان برومند این سال های کشور، سلاح خلاقیت و نوآوری و پرورش استعدادهای خود را در دست دارند و برای پیشرفت جامعه اسلامی در زمینه های گوناگون در نهاد ارزشمند بسیج حضور یافته اند.

«بسیج» در اساسنامه بسیج مستضعفین، اینگونه تعریف شده است:« بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری که هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت کامل بنیه دفاعی از طریق همکاری با سایر نیروهای مسلح و همچنین کمک به مردم هنگام بروز بلا و حوادث غیر مترقبه می باشد .»

در سالهای نخستین ظهور اسلام نیز به هنگام حمله کفار و منافقین علیه مسلمانان، زمانی که فرمان تشکیل نیروی مبارز علیه آنها صادر می شد، مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم می آمدند تا تمام توان خود را از نظر نیروی انسانی و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام بکار گیرند.

 معمار فقید انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) بسیج را مهیا بودن در هر جایگاهی می دانند:« قضیه بسیج ، همان مساله ای است که در صدر اسلام بوده است. این مساله جدید نیست ، در اسلام سابقه داشته است و چون مقصد ما اسلام است ، باید هر جوانی یک نیرو باشد برای دفاع از اسلام.  همه مردم و هر کسی در هر شغلی که هست مهیا باشد برای جلوگیری از کفر و هجوم بیگانگان».

فرمان تشکیل بسیج در آذرماه سال پنجاه و هشت توسط بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) بمنظور تقویت روحیه تعاون و همکاری مردم، کمک به بنیه دفاعی کشور و ایجاد استفاده از توده های مردم در زمان بروز حوادث صادر و این نهاد مهم مردمی تشکیل گردید.

 پایگاه مقاومت بسیج کارگری شهداءگمنام

شرکت صنایع فولاد کرمان(بردسیر)

خوشبختانه بسیج و رعایت شاخص های فرهنگی آن در مجموعه صنایع فولاد کرمان(بردسیر) از جایگاهی ویژه برخوردار است. مدیران و پرسنل شرکت در کنار یکدیگر با تلاشی خستگی ناپذیر در عرصۀ بسیج کارگری به جهاد در عرصۀ کار و تلاش مشغولند و بدون تردید در نتیجۀ همین فعالیت های سازنده است که در میان تحریم های ناجوانمردانه هر روز به برکت نگرش جهادگونه و حرکت مبتنی بر فرهنگ بسیج، برگ زرین دیگری بر افتخارات شرکت افزوده می گردد.

 بسیج کارگری آوردگاه اندیشۀ والای کار و تلاش با روحیه جهادی است و تشکیل آن در مراکز تولیدی و صنعتی سبب فرهنگ سازی و تقویت فرهنگ دینی و غیرتی کارگران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

کارگران در همۀ صحنه ها در کنار سایر اقشار جامعه در جهت پیشبرد اهداف نظام تلاش کرده اند، در هشت سال دفاع مقدس چرخ کارخانه ها در عرصه تولید به کار خود ادامه داده است. کارگران عزیز درکنار جهاد صنعتی خود، حضور چشمگیری در جبهه های حق علیه باطل داشته اند. از خود گذشتگی ها و ایثار قشر زحمتکش کارگر، به ویژه کارگران بسیجی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و خنثی کردن تلاش دشمنان که برای از کار انداختن چرخ تولید در کارخانه ها از هیچ نیرنگی کوتاهی نکرده اند، طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرات ماندگاری از خود به جای گذاشته است.

 بسیج کارگری چه رسالتی بر دوش دارد؟

حضور بسیج کارگری در محیط های تولیدی، صنعتی و معدنی سبب تقویت روحیه جهادی و از خودگذشتگی می شود. جامعه بسیج کارگری حضوری فعال‌تر از سایر اقشار در فعالیت‌های بسیجی داشته است، و امروز هم که دشمنان با ابزار جنگ اقتصادی و تحریم های گسترده وارد صحنه شده اند، بسیج کارگری با روحیه ای مضاعف به مبارزه و مقابله پرداخته است.

 پایگاه مقاومت بسیج کارگری شرکت  دراردیبهشت ماه ۱۳۹۵ با حمایت بی دریغ برادر بسیجی جناب آقای دکتر عکاف زاده رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل و همچنین جناب آقای مهندس رحمانی مدیرکل اداره کار و امور اجتماعی وقت استان کرمان، مزین به نام «شهداء گمنام» راه اندازی شده و آغاز بکار نمود.

بدون شک ترویج روحیۀ بسیج در میان هر قشری و حمایت از آن، می تواند زمینه ساز بسیاری از حرکت های سازنده در جهت توانمندتر کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. زیرا نوآوری ها و خلاقیت های کارگران بسیجی منجر به پیشرفت های مهم در محیط کار می گردد.

ما در پایگاه مقاومت بسیج کارگری شهدای گمنام شرکت صنایع فولاد کرمان(بردسیر) امیدواریم با حضور پرشورتر و فعالیت بیشتر پرسنل گرانقدر شرکت، بتوانیم با خوباوری و ایمان به پیروزی در کنار هم، گامهای محکمتر و استوارتر موفقیت را در عرصۀ جهاد صنعتی و خودکفایی برداریم.